HDC.cloud

Platforma HDC dostępna jest w modelu Oprogramowanie jako Usługa (SaaS) i obsługiwane

dla Państwa przez Tessel Systems.

Co tak na prawdę oznacza oprogramowanie w chmurze (cloud)?

Decydując się na korzystanie z oprogramowania jako usługi, przede wszystkim rezygnują Państwo z kłopotu utrzymywania własnych serwerów, oprogramowania i licencji. 

Podstawowe zalety z korzystania z oprogramowania w chmurze:

  • Oprogramowanie jest konfigurowane i utrzymywane przez firmę, która je wytworzyła
  • Nie musicie Państwo wynajmować lub utrzymywać własnych serwerów
  • Nie musicie Państwo zatrudniać specjalistów którzy będą zarządzali Państwa oprogramowaniem i serwerami
  • Kopie zapasowe zostaną wykonane przez nas. Opracujemy tez dla Państwa procedury postępowania w przypadku awarii lub utraty danych w wyniku błędów popełnionych przez człowieka
  • Zawsze mają Państwo dostęp do najnowszej wersji oprogramowania i to bez martwienia się o aktualizację, kompatybilność, migrację danych.
  • Rozwiązanie w chmurze oznacza niski koszt początkowy, brak dodatkowych opłat licencyjnych i najszybsze uzyskanie korzyści. 

BĄDŹ ECO

Jednym z aspektów często pomijanych przy wyborze rozwiązania jest ekologia. W dzisiejszych czasach, gdy niemalże wszystko podłączone jest do internetu i ma w sobie procesor, zużywamy ogromne ilości energii elektrycznej. Serwerownie dostarczające nam codzienne usługi pochłaniają jej tyle, że często buduje się dla nich dedykowane elektrownie.

Pomimo tego, rozwiązania stosowane w profesjonalnych serwerowniach są bardziej wydajne. Efektywniej wykorzystywane są też dostępne zasoby. W skrajnych przypadkach rozwiązanie w chmurze może potrzebować nawet 90% mniej energii elektrycznej niż rozwiązanie lokalne, utrzymywane tylko dla jednej firmy.

Rozwiązanie w chmurze jest więc nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale pozostawi w naszej kieszeni znaczną sumę pieniędzy, którą musielibyśmy wydać na prąd pochłaniany przez serwery czy ich klimatyzację działającą 24/7.

Gdzie znajduje się „chmura”?

Czy moje dane są bezpieczne?

Pomimo tego, że rozwiązania w „chmurze” brzmią dość mistycznie, jest to rozwiązanie całkiem przyziemne! Państwa dane i aplikacja HDC przechowywane są w bezpiecznej serwerowni wyposażonej w szereg zabezpieczeń. Są to zabezpieczenia chroniące żarówo przed niepowołanym dostępem, jak i pożarem lub awarią sprzętu. Każdy element naszej infrastruktury jest redundantny, oznacza to, że w przypadku awarii jednego elementu, zawsze jest drugi, o podobnych parametrach który może przejąć jego rolę. Nasze główne centrum danych znajduję się w Szwecji, pod Sztokholmem – najbliżej największej liczby naszych klientów. Nowoczesne sieci światłowodowe pozwalają nam jednak dostarczać usługi bez znaczącego pogorszenia parametrów niemalże w całej europie. W ramach usługi HDC.cloud oferujemy umowy SLA z gwarancją dostępności na poziomie 99,5%.