W firmie Tessel od lat zajmujemy się wytwarzaniem autorskiego oprogramowania które pomaga organizować duże ilości danych i rysunków związanych z budynkami. Nasz zapał i chęć oferowania uczciwych rozwiązań spowodowała, iż wielu z naszych klientów korzysta z naszych usług nawet ponad dziesięć lat. Nasze rozwiązania szczególnie dobrze przyjęły się na wymagającym rynku szwedzkim, gdzie znajduje się większość naszych klientów obsługiwanych przez naszego wieloletniego partnera.

Historia wytwarzania oprogramowania w naszej firmie sięga roku 1987 kiedy to firma została założona. Nasze pierwsze produkty przeznaczone były do obsługi rysunków skanowanych. Były to podwaliny do stworzenia nadal dostępnych i popularnych produktów SuperEdit i CADRaster.

Drugą gałęzią rozwijanych przez nas produktów był prosty system wspomagający zarządców nieruchomości w organizacji skanowanych rysunków. Mimo swojej prostoty, rozwiązywał on odwieczny problem posiadania łatwo dostępnej dokumentacji technicznej. Był to początek HyperDoc’a, który pozwalał na prosty dostęp do informacji wszystkim pracownikom. HyperDoc ewoluował latami z prostej wersji desktop’owej do całkiem pokaźnego rozwiązania które pozwalało również na udostępnianie rysunków przez przeglądarkę internetową w czasach kiedy aplikacje internetowe dopiero raczkowały.

Dzisiaj naszym głównym produktem jest zupełnie nowa platforma HDC, której protoplastą był HyperDoc. Jest to system o zupełnie nowej architekturze, mający nie tylko zastąpić ale znacząco rozszerzyć funkcjonalność swojego poprzednika. Podążając za zmianami technologicznymi które dokonały się na rynku informatyki platforma HDC dostępna jest przede wszystkim w modelu SaaS i pozwala na obsługę wszystkich wsółczesnych źródeł danych dla sektora FM w tym BIM, CAD, czy PointCloud.

Tessel Crew

MACIEJ ZABIELSKI

Owner, CEO

Application Design and Development

LEONARD ZABIELSKI

Founder

System Design

KRZYSZTOF

Application Server Development

Web Client Development

MICHAŁ

Head of Support

Database Design & Development

OLGIERD

Application Server Development

Web Client Development

PIOTR

Application Server Development

ARTUR

Application Server Development

RAFAŁ

Database Development & Administration

GRZEGORZ

Application Server Development

System & Hosting Administration

TOMASZ

Product Release & Quality Assurance

Support

Rafał

RAFAŁ

Application Server Development

BARTOSZ

System & Hosting Administration

IZABELLA

Office Administration

 

Tesselation definition source: wikipedia.org